Firmamız, GÖKMASAN Ltd.Şti. 1988 yılında Beşevler Küçük Sanayi Sitesinde kurulmuştur. İlk üretimimiz sonsuz vidalı ve helisel dişlili redüktör imalatı ile başlamış ve planet, ekstruder, mermer kesim redüktörleri ve asansör redüktörleri ile devam etmiştir.
1996 yılında PVC şişe şişirme makinaları da ürün yelpazesinin içine dahil olmuştur. PVC şişe şişirme makinalarımız yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok farklı şirketin hizmetine sunulmuştur.

2004 yılından itibaren makina ve otomotiv sanayi için otomatik filtreleme makinaları, manyetik ayırıcılar, toz toplayıcı, talaş kırıcılar, talaş briketleme presi, talaştan yağ ayırma santrifüjü üretmekte, talaş ve sac yıkama sistemleri, boryağ merkezi filtrasyon sistemleri ve talaş bertaraf tesisleri için gerekli hatları hurda geri dönüşüm tesisleri veya kendi talaşını ve boryağını geri kazanmak isteyen firmalar için kurmaktayız.

Metal talaşı üzerinde kalan boryağ ve yabancı yağlar, talaşı tehlikeli atık (kontamine)sınıfa sokmaktadır. Yaptığımız tesisler ile talaşı lisanslı (ÇED Raporu) olarak bertaraf edebilmekteyiz. Lisans almak için başvuru süreçlerinizi yürütebilecek kişiler ile koordinasyonlu olarak çalışmaktayız.

GÖKMASAN Ltd. Şti. özellikle kalite ve teslimat açısından yüksek performanslı bir tedarikçi olup, ürün ve hizmet kalitesini sürekli arttırmaktadır. Müşteri sevkiyatlarımız verilen  termin süresine bağlı kalarak yapılmaktadır.

Makina ve diğer ekipmaların tasarımı ve üretimi firmamız bünyesinde yapılmaktadır.Özel makine imalatları müşteri isteğine uygun olarak tasarlanır ve üretilir.